Siber Güvenlik Staj Programı Açıldı

Privia Security olarak siber güvenlik alanında sunmuş olduğumuz danışmanlık, eğitim hizmetleri ve Ar&Ge çalışmalarımızı yanı sıra, sosyal sorumluluk faaliyetleri kapsamında da adımlar atmaya devam ediyoruz. Ülkemizin yetişmiş insan kaynağı sorununa çözüm olabilmek adına her yıl birçok öğrenci yetiştirmekte ve siber güvenlik sektörüne kazandırmaktayız. Bu amaçla başlatmış olduğumuz Privia Security Siber Güvenlik Staj Programı için 2021 yılı başvurularının açıldığını duyurmak ve siz değerli öğrencilerimizin başvurularını beklediğimizi paylaşmak istiyoruz.

Ülkemizin yetişmiş insan kaynağı sorununa çözüm olabilmek adına her yıl birçok öğrenci yetiştirmekte ve siber güvenlik sektörüne kazandırmaktayız. Bu amaçla başlatmış olduğumuz Privia Security Siber Güvenlik Staj Programı için 2021 yılı başvurularının açıldığını duyurmak ve değerli öğrencilerimizin staj arayışı için aşağıdaki formdan başvuru yapabileceklerini bildirmek isteriz.

Privia Security Siber Güvenlik Staj Programı

Privia Security Siber Güvenlik Staj Programı ile alanında yetkin ve tecrübeli ekibimizin mentorlüğünde gerçek dünyadan esinlenerek hazırlanmış sistemler üzerinde, adayların tecrübe kazanması  sağlacaktır.  Privia Security ekibi tarafından geliştirilen ulusal ve uluslararası arenada en gelişmiş Cyber Range platformu olma özelliği taşıyan PriviaHub Siber Güvenlik Eğitim, Simülasyon ve Tatbikat (Cyber Range) Platformu üzerinden gerçekleşecek teorik ve uygulamalı eğitimler ile siber güvenlik uzmanları yetiştirilecektir.

Klasik eğitim yaklaşımlarının yetersiz kaldığı siber güvenlik alanında uygulamalı eğitimler, güncel senaryolar ve tatbikatlarla adayların bir ekip içerisinde yer alarak birlikte geliştiği bir eğitim programı uygulanacaktır. Siber güvenlik sektörüne adım atmak ve tecrübe kazanmak isteyen tüm öğrencilerimizi staj programımıza bekliyoruz.

 Siber Güvenlik Staj Programı için belirlemiş olduğumuz kriterler aşağıdaki gibi sıralanmıştır.

  • Yazılı ve sözlü iletişim becerisi, Türkçe‘ye hakim.
  • Takım çalışmasına yatkın ve online iş süreçlerini devam ettirebilecek,
  • Web, network, sistem veya mobil alanlarında temel bilgi sahibi,
  • Öğrenmeye ve gelişmeye açık, sorumluluk sahibi,
  • Doküman yazmaktan keyif alan,
  • Meraklı ve araştırmayı seven,
  • Üniversite öğrencisi olan kişiler.

Kendime güveniyorum, bu programa katılarak ekibinizin bir parçası olmak isterim diyorsanız, aşağıdaki bağlantı üzerinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Başvurular: 9 Nisan – 23 Nisan
Sınav Tarihi: 26 Nisan
Sonuçlar: 30 Mayıs

Uygulamalı Sınav ve Mülakatlar için hak kazanan kişilere tarih bilgisi verilecektr.

Başvuru: docs.google.com

Staj programında öncelikle online başvurular alınacaktır. Başvuru yapan tüm öğrencilerimiz PriviaHub üzerinde 26 Nisan tarihinde online olarak test sınavına tabi tutulacaktır. Online gerçekleştirilecek ve test usulü ile yapılacak olan sınavda %70 ve üzeri başarı kriteri bulunmaktadır. Bu başarıyı elde eden tüm öğrencilerimiz uygulama sınavına ve mülakata girmeye hak kazanacaktır.

Mülakatlarımız PriviaHub platformu üzerinde gerçekleştirilecek olan uygulamalı bir sınav ve ekibimiz ile yüz yüze görüşmeyi kapsamaktadır. Bu sınav sonuçlarında %70 ve üzeri başarı elde eden kişiler birebir görüşme sonrasında staj programına alınacaktır.

Staj programımız uzun süreli ve yoğun bir süreçtir. Stajyerlerimiz hem Ar&Ge projelerinde hem de siber güvenlik alanındaki danışmanlık çözümlerimize katılma fırsatı yakalayacaklar. Aynı zamanda ekibimizin tecrübelerinden faydalanabilecekleri gibi, stajyerlere özel eğitimler ve sunumlarla da kendilerini gösterme fırsatı elde edecekler. Staj programı sonunda firmamıza değer katacak kişilerin; Privia Security ailesinin bir parçası olma fırsatını da elde edebileceklerini hatırlatmak isteriz.

Başvurularınızı bekliyoruz.