Microsoft Güvenlik Teknolojileri Etkinliği

Günümüz teknoloji dünyasında sistemlerin karmaşıklaşmasının ardından, pandemi ile karşımıza gelen online çalışma süreçleri sanal ortama geçişi hızlandırmıştır.

Elbette ki sanal dünyaya adaptasyon süreçlerinin hızlanması, kurumları hazırlıksız yakalamış ve büyük kayıplarla karşılaşılmasına neden olmuştur.

Bu noktada gelecek yıllarda, siber dünyaya geçişte farklı sorunları ve yeni nesil siber tehditleri daha sık görebileceğimizi söyleyebiliriz.

Son zamanlarda karşımıza gelen Log4j ve Print Nightmare gibi zafiyetleri incelediğimizde kurumlar için başa çıkması zor süreçleri ve iş sürekliliğini etkileyen sonuçlarla karşılaşıldığını görmekteyiz.

Microsoft güvenlik ekipleri, son günlerde gözlemlediği saldırıların büyük kısmının, güvenlik şirketleri ve araştırmacılar tarafından yapılan taramanın yanı sıra, güvenlik açığı bulunan sistemlerin parmak izini almaya çalışan saldırganlar tarafından yapılan toplu taramayla ilgili olduğunu da belirtiyor.

Elbette ki bu saldırıların kimlik doğrulama yöntemleri atlatılarak uzaktan kod çalıştırılmasına olanak sağlaması, risk durumunu ciddi bir şekilde artırmakta ve büyük maddi kayıplara sebep olmaktadır.

Microsoft Güvenlik Teknolojileri Etkinliği

Microsoft Güvenlik Teknolojileri Etkinliğinde son zamanlarda karşımıza çıkan güncel saldırı teknikleri anlatılırken, Microsoft’un SOC çözümleri ile de uygulamalı olarak saldırı analizleri gerçekleştirilecektir. Bu etkinlikte teorik olarak anlatımlar gerçekleştirildiği gibi uygulamalı olarak siber saldırı simülasyonları da uygulanacaktır.

Etkinlik 23 Aralık 2021 tarihinde online olarak gerçekleşecektir. Etkinliğimiz saat 14:00‘da uzmanlarımızın birbirinden değerli konuşmaları ile başlayacak ve siz değerli takipçilerimizden gelen sorular canlı yayında cevaplanacaktır.

Microsoft Siber Güvenlik Etkinliği Mayasoft ve Privia Security iş birliği ve Microsoft sponsorluğunda yapılmaktadır. Etkinliğe kaydolan herkese etkinlik gününde, e-posta ile canlı yayına katılım bağlantısı gönderilecektir.

Konuşmacılar ve Program

Eyüp Çelik / Privia Security – Saldırı Simülasyonu

Anıl Mamak / Privia Security – Saldırı Tespiti ve Analizi

Kenan Bülbül / Mayasoft – Microsoft Güvenlik Çözümleri

Alper Karaoğlan / Mayasoft – Azure Sentinel

Microsoft Güvenlik Teknolojileri Etkinliği