Privia Security Sosyal Mühendislik APT Testleri Hizmeti

Sosyal Mühendislik APT Testleri Hizmeti

Sosyal mühendislik ve apt testleri hizmetinde ilk olarak kurum çalışanlarının bilgi güvenliği farkındalığını tespit etmek amacıyla ortak belirlenen senaryolar kullanılır ve sosyal mühendislik saldırıları gerçekleştirilir.

Müşteri tarfından belirlenen kişilere yönelik farklı senaryolarda sosyal mühendislik testleri gerçekleştirilebildiği gibi kurum geneline yayılan blackbox sızma testleri de tarafımızdan yapılabilmektedir.

Sosyal mühendislik testleri siber güvenlik noktasında kurumlar için en önemli unsurlardan biri haline gelmiştir. Özellikle de hedef odaklı yapılan (APT Saldırıları) siber saldırılarda kötü niyetli hackerların veya grupların büyük başarılar elde ettiğini görmekteyiz.

Sosyal Mühendislik ve APT Testleri

Senaryonun amacı dışardaki bir saldırganın kurum çalışanlarına yönelik phishing (oltalama) saldırıları ile yetkisiz erişim elde edip edemeyeceği ve dışardan kurum yerel ağına dahil olunup olunamayacağı belirlenmektir.

Kurumun Bilgi Güvenliği Ekibi’nin belirlediği ve onayladığı senaryolar sosyal mühendislik testlerinde uygulanır.

Kurum çalışanlarının bilgi güvenliği konusundaki farkındalık seviyelerini ve sosyal mühendisliğe karşı direnç seviyelerini belirlemek amacıyla çalışanlara yönelik Sosyal Mühendislik testi gerçekleştirilir.

Sosyal Mühendislik APT Testleri Hizmeti
Sosyal Mühendislik (APT) Testleri

Fiyat Teklifi

    Sosyal Mühendislik ve APT Testleri

    Sosyal Mühendislik APT Testleri Hizmeti Hakkında

    Bu senaryolar dâhilinde gerçekleştirilen sosyal mühendislik saldırıları ve bu saldırılara ait elde edilen veriler ayrı ayrı detaylandırılmaktadır. Sosyal mühendislik kapsamında uygulanan bu senaryoları çeşitlendirebilir ve yeni nesil saldırı vektörleri ile adapte edebilmekteyiz.  Sosyal mühendislik senaryoları her kurum için özel olarak hazırlanmakta olup kurum çalışanlarına ve ihtitiyaçlarına yönelik geliştirilmektedir. Yapılan testler tamamlandığında kurum yöneticileri ile çalışanların zafiyetleri ortaya konularak departman veya kullanıcı bazında raporlama yapılmaktadır.

    Kurumunuza özel sosyal mühendislik ve apt testi hakkında detaylı bilgi için formumuzu doldurarak iletişime geçebilir veya info@priviasecurity.com adresimize e-posta göndererek fiyat teklifi alabilirsiniz. Kurumdan gelen taleplere göre çalışanlar için bilgi güvenliği farkındalık eğitimleri, farklındalık videoları ve görsel çalışmalar da gerçekleştirilmektedir.