Siber Güvenlik Eğitim, Simülasyon ve Tatbikat Platformu

PriviaHub Siber Güvenlik Eğitim, Simülasyon ve Tatbikat Platformu, başlangıç seviyesinden kıdemli uzmanlık seviyesine kadar siber güvenlik ile ilgilen herkesin kendini geliştirebileceği kontrollü bir ortam sağlar. Public sürümünde ücretsiz olarak ve sınırlı özelliklerle sunulmuş olan PriviaHub, Cyber Range sürümü ile kamu kurumlarına ve ordulara, gerçek dünyada karşılaşılan güncel altyapı ve network mimarisine sahip gelişmiş sistemler için özel bir ortam sunar.

Priviahub siber güvenlik yöneticilerine ekiplerinin güçlü ve zayıf yönlerini network, web, mobil, yazılım ve sistem gibi kategorilerde ayrıntılı olarak raporlayabilir. Bu sayede yöneticiler, ekip yetenekleri ve tecübeleri hakkında ayrıntılı olarak bilgi edinebilirler.

PriviaHub Siber Güvenlik Eğitim, Simülasyon ve Tatbikat Platformunun en önemli özelliklerinden biri de, insan kaynaklarına gelen iş başvurularında kişilerin tecrübelerini ölçebilme ve sertifika bağımsız olarak gerçek dünyadaki yeteneklerini görebilme imkanı sunmaktır. Kurumların siber güvenlik uzmanları için BT sistemlerinin istikrarını, güvenliğini ve performansını güçlendirmeyi amaçlayan mükemmel bir simülasyon ortamıdır.

Cyber Range ürünleri, siber silahlar, operasyonlar veya taktikler konusunda personel eğitimi için gelişmiş bir siber ortam sunar. Diğer bir yandan kurum ağını sanallaştırarak tüm senaryoları kolay bir şekilde sisteminize ekleyebilirsiniz. Bu sayede gerçek sistem etkilenmeden legal bir siber savaş ortamı kurulabilir.

Ulusal Siber Güvenlik Eğitimi Girişimi’nin (NICE) araştırması, ABD’de 300.000’den fazla siber güvenlik uzmanı açığı olduğunu ortaya koymaktadır. Benzer bir şekilde ülkemizde de siber güvenlik uzmanı konusunda yetişmiş insan kaynağı problemiyle karşı karşıyayız. Maalesef ki çalışanlar tarafından alınan sertifikasyonlar yetenek geliştirme ve uzmanlaşma konusunda yetersiz kalmaktadır.

Yeni Nesil Siber Saldırı Türlerini Simüle Etme İhtiyacı

Siber saldırılar gün geçtikçe artmakta ve karmaşık atak teknikleri karşımıza çıkmaktadır. Siber profesyonellerin, hassas dijital varlıkları gelişmiş kalıcı tehditlerden ve diğer karmaşık saldırı vektörlerinden koruma şansına sahip olabilmeleri için, eksiksiz bir teknoloji ortamında eğitim almaları ve yeni nesil siber saldırıları tecrübe etmeleri gerekir. Tüm bunlar, kişilerin yetkinliği belirlemek için yoğun bir eğitim ve bireysel testler gerektirir.

PriviaHub yöneticiler için özel raporlar sunan ve siber savaş simülasyonları sağlayabilen gelişmiş bir platformdur. Siber Güvenlik Eğitim, Simülasyon ve Tatbikat Platformu PriviaHub (Cyber Range) kurumların bu noktadaki ihtiyaçlarına özel çözümler sunar.