Privia Security Servis Dışı Bırakma DOS ve DDOS Testleri

Servis Dışı Bırakma DOS ve DDOS Testleri Hizmeti

DOS veya DDOS testleri kurum ağına yönelik bir servis engelleme saldırısı sonucunda, sistemlerin ne kadar süre ayakta kalabilecekleri tespit edilmeyi amaçlamaktadır. Bu test türüyle, gerçekleştirilebilecek olan bir servis engelleme saldırısında kurum sistemlerinin reaksiyonu ve servislerin yanıt verme süreleri ölçümlenerek IT cihazlarının konfigürasyon hatalarından, hat genişliğine kadar birçok noktada ölmümlemeler yapılır.

Kontrollü bir şekilde gerçekleştirilecek olan servis dışı bırakma saldırıları hem uygulama katmanında (L7) hem de network katmanında (L4) gerçekleştirilmektedir.

Sızma testleri birçok kurumun mevcut risklerini görerek, risklerin azaltılması için kullanılan testlerden biridir. Sızma testleri ile kurum ağ alt yapısında yer alan varlıklara yönelik sızma girişimleri uygulanarak, güvenlik açıklıkları tespit edilmektedir.

Ancak birçok durumda sızma işlemini başarıyla gerçekleştiremeyen saldırganların kurum ağına zarar vermek için DOS veya DDOS (Dağıtık Servis Engelleme Saldırısı) saldırıları yapabildikleri görülmüştür.

Servis Dışı Bırakma DOS ve DDOS Testleri

DOS veya DDOS saldırıları bilgi güvenliğinin “erişilebilirlik” bileşenini hedef alır. Bu noktada saldırı yapılan sistemlere erişim kesintileri oluştuğu ve erişilebilirlik bileşeni ortadan kalktığı için bilgi güvenliği zarar görmektedir.

Büyük ya da küçük hedef gözetmeksizin gerçekleştirilen DDOS saldrıları sistem altyapılarına yönelik saldırılardır ve büyük bir oranda siber saldırganlar başarıya ulaşmaktadır.

Servis Dışı Bırakma DOS ve DDOS Testleri

Fiyat Teklifi

  Privia Security olarak kurumların IT sistemleri, ağ bütünlüğü, etki alanları ve IT operasyonları ile güvenlik hizmetlerinin bütünleşik bir yapıda ve mümkün olduğunca doğru bir şekilde yürümesini sağlamak adına ihtiyaç duyulan tüm hizmetleri sağlayarak 7/24 hizmet sunmaktadır!

  DOS ve DDOS Testleri Hizmeti Hakkında

  Privia Security olarak gerçekleştirdiğimiz DDOS testlerinde dünya üzerinde özel datacenterlarda konumlandırılmış ve kendimize ait olan olan spoof destekli sunucular kullanılmaktadır. Farklı kıtalar ve farklı band genişlikleri ile konumlandırdığımız bu sunucular 1Gbit ile 100Gbit arasında trafik üretebilme kabiliyetine sahiptir. TCP SYN, ACK, FIN ve UDP, DNS Query Flood gibi benzeri metotların yanı sıra GET/POST başta olmak üzere, uygulamaya özel hazırladığımız saldırı ve trafik senaryoları da bulunmaktadır.

  DOS ve DDOS Testleri Hizmeti

  Güvenli ve kontrollü ortamda yapılan DDOS testlerimizde senaryo bazlı veya ağ altyapısını test edecek şekilde kurgulanmakta, saldırı sırasında teknik personelden gelebilecek bilgiye göre tamamen durdurma veyahut kapasite artırma gibi işlemler anlık olarak yapılmaktadır.

  DOS ve DDOS testleri danışmanlık hizmetinde kurumunuza özel çözümler ve fiyat teklifi için info@priviasecurity.com adresimiz ile iletişime geçebilirsiniz.