Siber Güvenlik Danışmanlığı

Siber güvenlik alanında uzman kadromuzla kurumlara özel danışmanlık hizmetleri sunuyoruz.

İz (Log) Kayıt Analizi Hizmeti

  FİYAT TEKLİFİ

  İz Kayıt Analizi

  İz Kayıt Analizi hizmeti, kurum ağ alt yapısında bir olay gerçekleştikten sonra saldırganın bıraktığı izlerin analiz ve takibinin yapıldığı hizmettir. Bu hizmet ile saldırganın sisteme erişmek için bıraktığı izler incelenerek, sistemler üzerinde bıraktığı izlerden saldırının boyutunu ölçümlendirilir. Siber saldırılar ne kadar komplike olurlarsa olsunlar mutlaka bir yerlerde iz bırakıldığı anlayışına sahiptir. Bir saldırgan sistemlere saldırdığında gerçekleştirdiği saldırı başarılı olsun veya olmasın, alt yapıda bulunan sistemlerde mutlaka gürültü (iz / log) oluşturmaktadır.

  İz kayıt analizi ile saldırganın yaptığı gürültüden izleri tespit edilir. Böylece saldırgana ait izler görülmüş ve bu izlerin (gürültünün) kaynağı tespit edilerek, başka hangi sistemlerde iz bıraktığı veya saldırmaya çalıştığı tespit edilerek raporlanır. Bu hizmet önleyici faaliyetleri içermemektedir.

  Bir siber olay esnasında, olayın başlangıç zamanından bitişine kadar geçen süreç içerisinde, saldırganın sistemler üzerinde bıraktığı dijital izlerin olabileceği muhtemel sistemler üzerinde gerçekleştirilen log kayıt analizinde ortaya çıkartılmaktadır.

  İz (Log) Kayıt Analizi Hizmeti

  • Logların Alınması Gereken Sistemlerin Tespiti
  • Mevcut Log Yönetim Sisteminin Analizi
  • Log Yönetim Sisteminin Güvenliğinin Sağlanması
  • Log Yönetim Sistemindeki Rollerin ve Log Saklama Sürelerinin Tanımlanması
  • Günlük İzlenecek Logların Belirlenmesi ve Gerekli Alarm Yapısının İncelenmesi
  • Periyodik Olay Analiz Raporlarının Hazırlanması ve Sunumu

  İz (Log) Kayıt Analizi Hizmeti

  İz kayıt analizi hizmetimiz için info@priviasecurity.com adresimizden kurumunuza özel teklif alabilir veya yandaki formumuzu doldurarak fiyat teklifi alabilirsiniz.

   

  Hizmetimiz ile ilgili detaylı bilgi almak ve satış ekibimizin sizinle iletişime geçmesi için formu doldurunuz.